O cvičení

Život je nekonečný pohyb....ať v myšlenkách a pocitech či v běhu, chůzi, dýchání, vše je založeno na pohybu a tak nekonečném žití......
Ať už se hýbeme jakkoli, je to dobře. Ideálním cvičením pro všechny generace je takové, kde se spojí více pohybů dohromady a to jak v mysli, tak i na těle. Vědomý pohyb, síla myšlenky, prohlubování vnímání je pro nás velice přínosné a pokud se takovému cvičení naučíme, můžeme ho cviičit do pozdního věku. Zjistíme, jaké máme ještě svaly, o kterých jsme doposud ani nevěděli, jak dýchání změní stav, jak si vědomím dýcháním můžeme pomoci, jak prohloubit cítění pomocí vědomého vnímání svého těla.
Cvičení, které provozujeme je dýchací cvičení s prvky jógy, protahovací a posilovací cvičení, power jóga a vyniása jóga, kde přecházíme pomocí správného dechu z prvku do prvku a vytváříme tak plynulé sestavy.
Cvičení specifikujeme dle postavení Měsíce na určité orgány v těle a tak každá sestava mám jiný vliv a podporuje jiný systém v těle. Jako celek ale toto cvičení podporuje všechny funkce těla. Vyrovnává i energie Jin a Jang, čímž člověka staví do určité harmonie vyrovnání polarit. Každý člověk má v sobě část jinu a část jangu, pokud jedna až moc převažuje, člověk může být nevyrovnaný. Nakonec, proto spolu (ve vážné většině) sdílí společný život muž a žena. 
Více se o konkrétním cvičení dočtete v posekcích této stránky.